.9mm wheat chain available in 14K white gold, 14K yellow gold, and 14K rose gold
.9mm Wheat – Lobster Clasp
$195.00 – $260.00Price range: $195.00 through $260.00
| Weight | 0.25 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 10 × 6 × 2 in |
| Metal Type | 14K Yellow Gold, 14K White Gold, 14K Rose Gold |
| Length | 16", 18", 20", 24" |
Specifications
| Chain Type | Wheat Chain |
| Lengths: | 16″, 18″, 20″, 24″ |
| Diameter: | .9 mm |
| Plating: | 14K Yellow Gold – no; 14K White Gold – Rhodium; 14K Rose Gold – no |
| Finish: | Polished |
| Solid / Hollow: | Solid |
| Clasp Type: | Lobster |
| Wear / Care Recommendations: | Gold Cleaner, Platinum Cleaner, Jewelry Steamer, Polishing Cloth |
Other Items
$355.00 – $1,095.00Price range: $355.00 through $1,095.00
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
$330.00 – $977.00Price range: $330.00 through $977.00
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
$140.00 – $410.00Price range: $140.00 through $410.00
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
$485.00 – $695.00Price range: $485.00 through $695.00
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
$260.00 – $755.00Price range: $260.00 through $755.00
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
$310.00 – $430.00Price range: $310.00 through $430.00
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page














