.5mm cable chain available in 14K yellow gold and white gold
.5mm Cable – Spring Ring Clasp
$65.00 – $85.00Price range: $65.00 through $85.00
| Weight | 0.25 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 10 × 6 × 2 in |
| Metal Type | 14K Yellow Gold, 14K White Gold |
| Length | 16", 18", 20", 24" |
Specifications
| Chain Type | Cable Chain |
| Lengths: | 16″, 18″, 20″, 24″ |
| Diameter: | .5 mm |
| Plating: | 14K Yellow Gold – no; 14K White Gold – Rhodium |
| Finish: | Polished |
| Solid / Hollow: | Solid |
| Clasp Type: | Spring Ring |
| Wear / Care Recommendations: | Gold Cleaner, Platinum Cleaner, Jewelry Steamer, Polishing Cloth |
Other Items
$290.00 – $780.00Price range: $290.00 through $780.00
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
$140.00 – $750.00Price range: $140.00 through $750.00
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
$95.00 – $545.00Price range: $95.00 through $545.00
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
$80.00 – $195.00Price range: $80.00 through $195.00
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
$70.00 – $445.00Price range: $70.00 through $445.00
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
$175.00 – $545.00Price range: $175.00 through $545.00
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page











